Rozdiely medzi ovládacími panelmi DirectAdmin a cPanel

Webové servery bežiace na AMD Ryzen, Epyc
Multihosting pre viaceré domény, rozpoznanie rozdielov medzi ovládacími panelmi DirectAdmin a cpanel. DirectAdmin má jednoduchý, intuitívny dizajn, ktorý sa sústreďuje na kľúčové funkcie.

Litespeed servery DirectAdmin a cPanel

Multihosting pre viaceré domény, rozpoznanie rozdielov medzi ovládacími panelmi DirectAdmin a cPanel. DirectAdmin má jednoduchý, intuitívny dizajn, ktorý sa sústreďuje na kľúčové funkcie. Ľahký a rýchly: Tento systém je vyrobený s ohľadom na menej zdrojov a zaručuje rýchly výkon aj na serveroch s nižším výpočtovým výkonom.

All-inclusive nástroje na správu: Pozostáva z nástrojov na správu e-mailov, súborov, databáz a domén. Nákladovo efektívne: Vo všeobecnosti lacnejšie ako cPanel, čo priťahuje spotrebiteľov s obmedzeným rozpočtom. K dispozícii je viac možností prispôsobenia, ktoré umožňujú používateľom prispôsobiť ovládací panel tak, aby vyhovoval ich jedinečným požiadavkám.

Používateľ rozhrania:

cPanel: Známy pre svoju rozsiahlu sadu funkcií, ktorá sa dá ľahko navigovať cez grafické rozhranie, a pre bohaté, užívateľsky prívetivé rozhranie.

DirectAdmin: Najmä pre ľudí, ktorí majú radi minimalistický dizajn, je toto rozhranie jednoduchšie a priamočiarejšie. Využitie zdrojov: cPanel: Zvyčajne sa používa viac zdrojov, čo môže ovplyvniť výkon servera, keď je zdrojov málo. DirectAdmin: Tento ľahký a efektívny systém je vhodný pre servery s menším výkonom.

Otázkou pre uživateľa zostáva, čo si predstavuje pod výkonom. Výkon webu napr. CNN sa nedá porovnávať s klasickými webstránkami pre obyčajných uživateľov, ako som napríklad ja. Na mojich weboch sú informácie o obchodoch, knihách, fotoalbumy, hudobné stránky o kapelách a podobne. Tak maximalny export xml z najväčšiho webu je zatiaľ iba 14MB údajov a má vyše 1500 článkov. V pohode funguje na Litespeed technológii a DirectAdmin panel, ale Ryzen 9.

Web multihosting služiby pre nekonečné množstvo domén


Neobmedzený počet domén

cPanel: Vo všeobecnosti drahšie, s cenami, ktoré jednotliví používatelia a malé podniky môžu považovať za dôležité, aby ich zohľadnili.

DirectAdmin: Za rozumnejšiu cenu poskytuje finančne rozumnú možnosť pre jednotlivcov s obmedzenými zdrojmi.


Vyskúšané a overené DirectAdmin hostingy

Napisal som do Google "DirectAdmin hostingy". Čo myslite ako som dopadol? Ukázal sa jeden, ale aj ten je z rakúska, iba na sk doméne. Na Slovensku je webhosting úplne na lopatkách. Nikoho nezaujíma, že môže mať spústu webstránok s vlastnými informácimi, aké sa mu zachce, kým to nie je v rozpore s ústavou. Celé Slovensko len troluje na bláznivých sociálnych sieťach a to nepíšem, že všetky sú aj tak od zlého šoroša, Západné, kapitalistické, liberálno-fašistické, ako nám tu podsúvaju klamstvá SMERáci na čele s videami z Fico chaty :)

Vďaka rozsiahlej používateľskej základni a veľkému množstvu dokumentácie ponúka cPanel množstvo nástrojov pomoci. DirectAdmin: Nemusí mať toľko zdrojov ako cPanel, napriek tomu, že za tým stojí robustná komunita.

Vaše jedinečné požiadavky a preferencie určia, ktorý z cPanel a DirectAdmin použiť. cPanel je skvelá voľba, ak potrebujete funkčne bohatý ovládací panel s užívateľsky prívetivým rozhraním a silnou podporou. DirectAdmin však môže byť vynikajúcou voľbou, ak sú vašimi hlavnými prioritami nákladová efektívnosť, jednoduchosť a efektívnosť.

V DirectAdmin je k dispozícii veľa nástrojov na prácu s rôznymi prvkami webhostingu.

Správa domén: Správa niekoľkých domén, konfigurácií DNS a subdomén je jednoduchá.

Správa e-mailov zahŕňa nastavenie a ovládanie automatických odpovedí, odosielateľov a e-mailových účtov. Zahrnutý je aj prístup k webovej pošte a filtrovanie spamu.

Správa databázy: Využite nástroje na vytváranie, úpravu a odstraňovanie databáz a používateľov v databázach MySQL.

Správa súborov: Používatelia môžu nahrávať, sťahovať a spravovať súbory priamo z ovládacieho panela vďaka integrovanému správcovi súborov.

Asura Hosting, Litespeed

DirectAdmin

od 2.79 USD/mo

Unlimited NVMe SSD Storage
Litespeed

Simple Sonic DirectAdmin webhosting

DirectAdmin

od 1.95 USD/mo

AMD Ryzen 9 7950
4 CPU
20GB NVMe

HostMedia, DirectAdmin UK, Cpanel USA

DirectAdmin UK

od 1.00 USD/mo

Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2640 v4 @ 2.40GHz

AMD RYZEN

DirectAdmin

od $2.00 USD/mo

AMD Ryzen 9, 7900x, 10 GB NVMe

Najznámenjši je Cpanel, ale osbne využivam iba DiretcAdmin panely

Multihostingové ovládacie panely

Pre mnohých zákazníkov bude výber vykonaný zvážením požiadaviek na sofistikovanú funkčnosť a podporu s požiadavkami na lacnú a ľahkú možnosť. Každá webhostingová platforma, vrátane cPanel a DirectAdmin, má výhody a nevýhody. Poznanie týchto rozdielov vám môže pomôcť vybrať si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

  • Litespeed servery
  • Ovládací panel webhostingu

    V DirectAdmin je k dispozícii veľa nástrojov na prácu s rôznymi prvkami webhostingu..