Pridanie procesorov AMD Ryzen do notebookov Lenovo.

Nemám rád notebooky, používam Apple iMac. Rád fotím, potrebujem veľký monitor.
Pridanie procesorov AMD Ryzen

Pridanie procesorov AMD Ryzen v zostavách značky Lenovo

Pridanie procesorov AMD Ryzen do zostavy notebookov Lenovo bolo jednou z najväčších inovácií. Notebooky Lenovo sa stali ešte atraktívnejšími vďaka procesorom AMD Ryzen, ktoré sú známe svojim vynikajúcim výkonom, energetickou účinnosťou a rozumnými nákladmi.

Osobne použivam jedine Apple iMac, mám aj dva kusy pre istotu, ale vždy ma zaujme kde sú AMD v notebookoch, pretože roky využívam webhostingy s AMD procesormi. Teraz nám kraľuje Ryzen a Epyc.

Spoločnosť Lenovo, celosvetový líder na trhu s počítačmi, má povesť výroby vysokokvalitných, inovatívnych notebookov, ktoré sú cenovo dostupné a vhodné pre rôznych používateľov vrátane príležitostných hráčov, profesionálov v podnikaní a spotrebiteľov.

Od svojho vydania v roku 2017 čipy Ryzen od AMD úplne zmenili odvetvie CPU. Architektúra Zen od AMD, ktorá prešla viacerými verziami, vrátane Zen 3 a Zen 4, tvorí základ týchto procesorov. Vďaka svojej povesti viacjadrového výkonu sú procesory Ryzen ideálne na hranie hier, tvorbu obsahu a multitasking. Okrem toho poskytujú vynikajúcu energetickú účinnosť, čo vedie k dlhšej výdrži batérií notebookov.

Spoločnosť Lenovo ponúka používateľom silné náhrady za notebooky s procesorom Intel so svojimi početnými sériami notebookov, ktoré sú poháňané procesormi Ryzen od AMD. Lenovo a AMD sa spojili, aby vytvorili rad notebookov, ktoré sú neuveriteľne dostupné, neuveriteľne výkonné a neuveriteľne všestranné.

Lenovo a AMD sa spojili, aby vytvorili rad notebookov


Najnovšie notebooky radu ThinkPad s procesormi AMD Ryzen

Lenovo to je vlastne IBM, ktoré niekedy vyrábali vynikajúce 3.5 HDD disky, pre stolné počítače. Najnovšie notebooky radu napríklad ThinkPad s procesormi AMD Ryzen sú rôzne varianty podľa procesoru a samozrejme rozlíšenia monitoru. Po novom už dávajú rovno Win 11 operačný systém.

ThinkPad X13 Gen 2: ThinkPad X13 Gen 2, vybavený procesormi AMD Ryzen série 5000, je pracovný notebook, ktorý je výkonný a zároveň má malé rozmery. Má 13,3-palcový displej, silné bezpečnostné prvky a odolnosť prispôsobenú vojenskému stroju. Procesor Ryzen 7 5850U je ideálny pre profesionálov, ktorí sú často na cestách, pretože ponúka bezproblémový multitasking a výnimočnú výdrž batérie.

ThinkPad T14s Gen 2: Tento model kombinuje výpočtový výkon AMD Ryzen 7 PRO 5850U s preslávenou odolnosťou ThinkPad. S 1TB SSD a až 32GB RAM bez problémov zvládne aj náročnú záťaž. T14s Gen 2 poskytuje aj množstvo možností pripojenia a špičkových bezpečnostných funkcií, vrátane infračervenej kamery a čítačky odtlačkov prstov.

Séria IdeaPad od spoločnosti Lenovo

IdeaPad 5 Pro (14" a 16"): IdeaPad 5 Pro je navrhnutý na prácu aj zábavu a je viacúčelový. Má až AMD Ryzen 7 5800H CPU a displeje s vysokým rozlíšením. Dodáva sa v 14- a 16-palcovej verzii. Výkonný procesor IdeaPad 5 Pro, až 16 GB RAM a až 1 TB SSD úložisko z neho robia dokonalý nástroj pre multitaskerov a tvorcov obsahu.

IdeaPad Flex 5: Výkon a všestrannosť poskytujú procesory AMD Ryzen 5 5500U alebo Ryzen 7 5700U v tomto konvertibilnom notebooku 2 v 1. Môže byť použitý ako notebook, tablet alebo v režime stanu vďaka 360-stupňovému pántu. Vďaka dotykovému displeju je ideálny pre študentov a kreatívcov.

IdeaPad 5 Pro je navrhnutý na prácu aj zábavu a je viacúčelový. Má až AMD Ryzen 7 5800H CPU

Legion 5 a Legion 7, séria Yoga od spoločnosti Lenovo

Modely Legion 5 a Legion 7 od spoločnosti Lenovo sú navrhnuté s ohľadom na hráčov a náročných používateľov. Procesory AMD Ryzen série 5000 zahrnuté v modeloch Legion 5 a Legion 7 poskytujú vynikajúci herný výkon. Zatiaľ čo Legion 7 poskytuje Ryzen 9 5900HX pre bezkonkurenčný výkon, Legion 5 môže byť nakonfigurovaný až s Ryzenom 7 5800H. Oba varianty majú špičkové chladiace systémy, obrazovky s vysokou obnovovacou frekvenciou a grafiku NVIDIA GeForce RTX.

Yoga thin 7 Pro: Tento model kombinuje vysoký výkon s neuveriteľne tenkým dizajnom. Súčasťou je až 1 TB úložisko SSD, až 16 GB RAM a procesory AMD Ryzen 7 5800H. Krásny obraz vytvára 14-palcový 2,8K displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, vďaka čomu je ideálny pre multimediálnu spotrebu a produktivitu.

Yoga 6: Yoga 6 je viacúčelový notebook 2 v 1 vybavený procesormi AMD Ryzen 5 5500U alebo Ryzen 7 5700U. Má látkový poťah, ktorý mu dodáva výrazný a módny vzhľad. Výkon, prenosnosť a výdrž batérie sú zahrnuté v Yoga 6, čo je skvelá voľba pre profesionálov aj študentov.

Lenovo IdeaPad Flex 5 stoji v júli 2024 okolo 680 EU, má sice aj USB-C ale čo nemám rád, je lesklý.

Energetická účinnosť procesorov AMD Ryzen je jednou z ich hlavných výhod. Procesory radu Ryzen 5000 sú vyrobené 7nm výrobnou technológiou, ktorá znižuje tvorbu tepla a spotrebu energie. To vedie k zlepšenému tepelnému manažmentu v notebookoch a dlhšej výdrži batérie. Pre zákazníkov, ktorí požadujú spoľahlivý výkon na cestách bez toho, aby sa museli starať o neustále dobíjanie, je táto efektívnosť nevyhnutná.

Mňa zaujal Lenovo IdeaPad 1 15ALC7 s AMD Ryzen 7 5700U, 15.6" IPS antireflexný 1920 × 1080, RAM 16GB DDR4, AMD Radeon Graphics, SSD 1000GB, numerická klávesnica. Antireflexný a 1TB SSD!! 600 EU.

Musim odporučiť priateľke, ktorej odišiel po rokoch už druhý Fujitsu Siemens. Ale po šiestich rokoch, nie polroka, preto Fujistu Siemens. Za dvadsať rokov ako sa poznáme jej odišiel iba druhý v poradi. Preto som kupoval rovnaký model, aj to tzv. výstavný kus :)Lenovo IdeaPad Flex 5 16ABR8 Abyss Blue kovový, Zdá sa, že notebooky poháňané procesormi AMD Ryzen majú svetlú budúcnosť.

Lenovo IdeaPad 1 15ALC7

Celý popis nájde tu

AMD Ryzen

Zdá sa, že notebooky Lenovo poháňané procesormi AMD Ryzen majú svetlú budúcnosť.